PROGRAM RAMOWY:
1 DZIEŃ:
wyjazd z umówionego miejsca w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Holandii.

2 DZIEŃ:
przyjazd do AMSTERDAMU w godzinach rannych. Spacer po mieście: Stare Miasto ze swoimi licznymi i malowniczymi kanałami, Plac Dam przy którym stoi Pałac królewski i Stary Kościół rodziny królewskiej, dzielnica muzealna. Możliwość zorganizowania rejsu statkiem po kanałach. Przejazd do HAGI, zwiedzanie: słynny Binnenhof – najstarsza budowla miasta, Pałac Pokoju, w którym znajduje się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, starówka z kościołem św. Jakuba i Pałacem Królewskim. Obiadokolacja, przejazd na nocleg w okolicach Brugii.

3 DZIEŃ:
śniadanie, zwiedzanie BRUGII: Dzielnica Markt – Dzwonnica, Halle i Pomnik Przywódców Brugii, przejście do Dzielnicy Burg – Bazylika Krwi, Ratusz, Oude Griffie, kanały brugijskie. Przejazd do LUKSEMBURGA – spacer po mieście: Cosemates du Bock – barokowe umocnienia obronne wykute w skale, Plac Konstytucji, katedra Notre Dame, Pałac Książęcy. Obiadokolacja, przejazd na nocleg w okolicach Strasburga.

4 DZIEŃ:
śniadanie, przyjazd do STRASBURGA – zajęcia w Parlamencie Europejskim. W godzinach wieczornych, spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ:
śniadanie, przejazd do NORYMBERGI zwiedzanie miasta m.i.: Kaiserburg, Burggrafenburg, Stadtburg. Rynek Główny z renesansowym Ratuszem i Piękną Studnią, gotyckie kościoły – św. Sebalda oraz kościół Najświętszej Marii Panny, mury miejskie, twierdza warowna, dawny spichlerz. Przejazd do RATYZBONY – położone nad Dunajem typowe, średniowieczne miasto, urzeka charakterystycznymi czerwonymi dachami. Stare Miasto Ratyzbony od 2006 roku widnieje na liście UNESCO. Znajduje się tutaj największa średniowieczna starówka na terenie Niemiec. Spacer po mieście: Most Kamienny, katedra św. Piotra. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną.

6 DZIEŃ:
powrót we wczesnych godzinach rannych.

Cena zawiera:
– przejazd autokarem z klimatyzacją, dvd, barkiem, wc;
– 3 noclegi w schroniskach młodzieżowych (pokoje wieloosobowe);
– 3 śniadania, 3 obiadokolacje (w restauracjach typy fast-food);
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
– opieka pilota;
– ubezpieczenie NW, KL, bagaż;

UWAGA! Program jest ramowy i może ulec zmianie, szczegóły programu ustala pilot, który nie oprowadza po wnętrzach zabytków i muzeach.
Istnieje możliwość wynajęcia przewodników lokalnych za dodatkową opłatą. Cena skalkulowana dla grupy min. 24 osób płatnych.