1 DZIEŃ – wyjazd o umówionej porze, przejazd w kierunku granicy polsko-litewskiej.

2 DZIEŃ – przejazd do Trok dawnej stolicy Litwy. Zwiedzanie pięknego miasteczka położonego nad jeziorem Trochim, m.in.: Zamek położony w pięknej scenerii – na wyspie, będący niegdyś siedzibą Wielkich Książąt Litewskich, ulica Karaimska na której znajdują się domy Karaimów, Kienesa – świątynia karaimska. Następnie przejazd do stolicy Litwy – Wilna, zwiedzanie pięknego miasta położonego na 7 wzgórzach: Kaplica Matki Boskiej Ostrobramskiej, Stare Miasto, były klasztor Bazylianów, Muzeum Adama Mickiewicza, Cerkiew św. Trójcy, Zespół Uniwersytecki, Cerkiew św. Ducha, Ratusz, Zaułek Literacki z domem, w którym mieszkał Adam Mickiewicz, Kościół św.Anny – który tak zachwycił Napoleona Bonaparte, iż chciał go przenieść na swej dłoni do Paryża, pomnik Adama Mickiewicz. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ – śniadanie, dalsze zwiedzanie Wilna: Cmentarz na Rossie – spoczywa tu wielu słynnych Polaków, Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu – jeden z najpiękniejszych zabytków Wilna, Wzgórze Trzech Krzyży – z którego roztacza się piękny widok na Wilno, Katedra z grobami królewskimi, Baszta Giedymina – pozostałości Zamku Górnego. Wieczór litewski – uroczysta obiadokolacja z muzyką, tańcem i śpiewem….. Powrót do hotelu na nocleg.

4 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do Kowna, zwiedzanie: Katedra, Starówka oraz Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, spacer śladami Adama Mickiewicza.. Przejazd w kierunku Polski. Przejazd w kierunku granicy polsko – litewskiej.

5 DZIEŃ – powrót do Polski w godzinach rannych.

 

Terminy i ceny do uzgodnienia z biurem.

 

CENA ZAWIERA: przejazd autokarem, 2 noclegi w hotelach***, 2 śniadań, 2 obiadokolacje (1 uroczysta w stylu litewskim), ubezpieczenie NW + KL; opiekę pilota.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat za przewodników lokalnych.