PIELGRZYMKA

 

PROGRAM RAMOWY

1 DZIEŃ
Wyjazd z umówionego miejsca o ustalonej porze, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 DZIEŃ
Przyjazd do PADWY zwiedzanie miasta świętego Antoniego. Nawiedzenie Bazyliki oraz grobu św. Antoniego. Msza Święta. Następnie zwiedzanie centrum Padwy m.in.: Ratusz, Uniwersytet. Przejazd do hotelu na obiadokolację I nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie, następnie przejazd do LORETO. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej, wizyta na Cmentarzu Żołnierzy polskich. Przejazd do LANCIANO – miejsca Cudu Eucharystycznego. Msza Święta. Wizyta w kościele franciszkanów. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Zwiedzanie miasta w którym żył i zmarł św. Ojciec Pio. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Łaskawej oraz grobu św. Ojca Pio. Msza Święta. Następnie przejazd do MONTE SAN ANGELO, gdzie znajduje się jedno z najstarszych sanktuariów we Włoszech, miejsca objawień Archanioła Michała. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do RZYMU, zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast świata m.in:Koloseum – najsłynniejszy amfiteatr świata, antyczne Forum Romanum, Kapitol – miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, Panteon – jedyny antyczny budynek stojący po dziś dzień w całości, Plac i Schody Hiszpańskie. Przejście do najsłynniejszej fontanny świata – Fontanny Di Trevi. Msza Święta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rzymu m.in.: Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego, spacer do niesamowitego Castel Sant’Angelo, piękny widok z Ponte Sant’Angelo. Przejazd do WATYKANU zwiedzanie: Bazylika św.Piotra, w której będziemy podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich, baldachim z brązu wykonany przez Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła – „najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”. Następnie nawiedzenie grobu Papieża Jana Pawła II. Msza Święta Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do ORVIETO, średniowiecznego miasta położonego na resztkach wygasłego wulkanu. Zwiedzanie średniowiecznej Katedry, w której przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego. Msza Święta. Następnie przejazd do miejscowości CASSIA. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity – patronki rzeczy niemożliwych. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

8 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do ASYŻU, miasta św. Franciszka – zwanego białym miastem. Nawiedzenie: Bazyliki św.Franciszka oraz św. Klary. Zwiedzanie: Piazza Comune, Katedra św. Rufina, spacer po mieście. Przejazd w kierunku kraju.

9 DZIEŃ
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Cena zawiera:
– przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, dvd, wc;
– 6 noclegów w hotelach**/***;
– 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
– ubezpieczenie NNW + KL + bagaż;
– opiekę pilota.

Cena nie zawiera: napoi do obiadokolacji; biletów wstępu do zwiedzanych obiektów; opłat za przewodników lokalnych; wjazdów do miast; biletów za przejazd komunikacja miejską; opłat za słuchawki.

UWAGA: program jest ramowy i może ulec zmianie. Szczegóły programu ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zabytków i po muzeach.