Wycieczki dla zakładów pracy

 

Dzień 1
Zbiórka uczestników w późnych godzinach wieczornych przejazd w kierunku Węgier. Przejazd przez Słowację.

Dzień 2
Przyjazd do BUDAPESZTU, gdzie starą Budę i nowy Peszt rozdziela Dunaj. Zwiedzanie Pesztu, będącego handlowym i administracyjnym centrum stolicy. Zobaczymy m.in.: XIX-wieczną Operę , Parlament i Bazylikę Św. Stefana – gdzie znajduje się jedna z najbardziej czczonych węgierskich relikwii – prawa ręka św. Stefana. Następnie udamy się na Plac Bohaterów z Pomnikiem Millenium. W okolicy rozciąga się Park Miejski gdzie znajdują się m.in.: ZOO, wesołe miasteczko i położony na jeziorze Zamek Vajdahunjad, zaprojektowany na Wystawę Tysiąclecia w 1896 roku. Obiadokolacja. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta. Tym razem udamy się na Wzgórze Zamkowe, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto, gdzie oprócz monumentalnego zamku zobaczymy Kościół Macieja z bardzo ciekawym wnętrzem i Basztę Rybacką – ciąg murów z białego kamienia z licznymi wieżyczkami i punktami widokowymi, Górę Gellerta z Cytadelą – symbolem władzy Habsburgów. Następnie udamy się na pełną zieleni Wyspę Małgorzaty, ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Budapesztu – gdzie będzie można pospacerować po malowniczych alejkach, i gdzie oprócz licznych obiektów sportowych i basenów termalnych znajduje się też zabytkowa wieża ciśnień i ruiny dawnego klasztoru. W tym dniu istnieje możliwość odpoczynku na kąpielisku Szechenyiego – jest to jeden z największych kompleksów kąpieliskowych w Europie. Przejazd na uroczystą kolację z folklorem w restauracji w Budapeszcie z opcją all inclusive (kolacja w formie bufetu, wina i napoje w opcji all inclusive). Powrót do hotelu na nocleg po 24.00.

Dzień 4
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd Zakolem Dunaju. Przejazd do SZENTENDRE (ulubionego miasteczka artystów), wizyta w Muzeum Marcepana, gdzie można podziwiać wyroby marcepanowe o przeróżnych kształtach, wizyta w cukierni, możliwość zakupu wyrobów marcepanowych. Przejazd do WYSZECHRADU – spacer po mieście z zachowanymi ruinami średniowiecznej twierdzy, skąd roztacza się piękny widok na Dunaj. Następnie przejazd do ESZTERGOM miasta zwanego kolebką Węgier. Zwiedzania XIX wiecznej Bazyliki wniebowzięcia NMP – największego kościoła na Węgrzech. Następnie posiłek w typowej węgierskiej czardzie. Wyjazd w kierunku Polski. Powrót do Opola w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie imprezy.

 

Terminy i ceny do uzgodnienia z biurem.

 

CENA OBEJMUJE:
– przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, dvd, WC, barek);
– 2 noclegi w hotelu ***, pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami;
– wyżywienie: 2 śniadania w formie bufetu, 1 obiadokolacja, 1 uroczysta kolacja z folklorem w formie all inclusive w Budapeszcie, 1 obiad w Esztergom;
– opieka pilota na trasie przejazdu oraz w trakcie pobytu;
– ubezpieczenie NW i KL.