Zagraniczne wycieczki szkolne

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI:

1 DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Przejazd przez Niemcy, Holandię do Amsterdamu.

2 DZIEŃ
Przyjazd do AMSTERDAMU. Spacer po mieście: Stare Miasto ze swoimi licznymi i malowniczymi kanałami, Plac Dam przy którym stoi Pałac królewski i Stary Kościół rodziny królewskiej. Zaokrętowanie na promie ok. godziny 17-tej. Nocne przepłynięcie do Newcastle. Kabiny 4-osobowe.

3 DZIEŃ
Śniadanie z prowiantu biura. Przypłynięcie do Newcastle. Przejazd do Glasgow, spacer po zabytkowym centrum, gdzie m.in. zobaczymy bogatą zabudowę George Square, Ratusz, katedrę i wioskę akademicką. . Przejazd do rodzin na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd przez Park Narodowy Trossachs nad jedno z najbardziej malowniczych jezior Szkocji Loch Katrine – spacer. Następnie przejazd do Stirling z piękną średniowieczną starówką I zamkiem. Nieopodal zobaczymy też Wallace Monument – wieżę widokową stojącą w miejscu, z którego wielki bohater szkocki William Walece dowodził wojskami szkockimi. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do Fort William, widok na Ben Nevis – najwyższa góra w Wielkiej Brytanii. Przejazd przez Glencoe – najgłębszy wąwóz w Szkocji siedzibę słynnego szkockiego klanu Mc’Donaldów. Przejazd w nieodległą, górską dolinę, gdzie umieszczono scenerię słynnej, czarodziejskiej szkoły Hogwarth z filmu Harry Potter. Niedaleko znajduje się również trasa nie mniej słynnego pociągu do Hogwarthu. Następnie wizyta nad pełnym oceanem w okolicach Loch Morar, najgłębszego jeziora Szkocji. Po nasyceniu się widokiem oceanu przejazd górskimi wąwozami nad jeziorami Loch Awe, Loch Etive w okolice Stirling. Po drodze przejeżdżamy przez krainę słynnego Rob Roya – Trossachs. Powrót do rodzin na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do EDYNBURGA – stolicy Szkocji. Tam zwiedzamy m. in. Hollyrood Palace, Nowy Parlament, Royal Mile, katedrę St. Gile`s, Edinburgh Castle, Scott Monument Obiadokolacja. Nocny przejazd do Londynu.

7 DZIEŃ
Śniadanie z prowiantu biura. Zwiedzanie Londynu: dzielnica CITY: Katedra Św. Pawła, London Bridge, Tower of London, Tower Bridge spacer po Dokach Św. Katarzyny, Muzeum Historii Naturalnej. Obiadokolacja w restauracji typu fast-food. Przejazd na nocleg do schroniska młodzieżowego lub hotelu typu F1.

8 DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Londynu: budynki Parlamentu z słynną wieżą zegarową na której zawieszony jest symbol Londynu – dzwon Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Street, Budynki gwardii konnej, St. James’s Park, Buckingham Palace, The Mall. Trafalgar Square, National Gallery, Leicester Square. Powrót do autokaru w godzinach wieczornych. Przejazd do Dover – przeprawa promem lub eurotunelem do Calais. Przejazd w kierunku Polski.

9 DZIEŃ
Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Terminy i ceny do uzgodnienia z biurem.

CENA WYCIECZKI OBEJMUJE:
– realizację programu wycieczki;
– 6 śniadań: 3 u rodzin + 2 z prowiantu biura 1 w hotelu typu F1, 5 obiadokolacji: 3 u rodzin, 2 typu fast-food (restauracje typu Mc’Donald’s, Pizza Hut); 3 packed lunche u rodzin;
– 3 noclegi u rodzin brytyjskich, 1 nocleg w schronisku młodzieżowym lub hotelu typu F1;
– 1 nocleg na promie w kabinach 4-osobowych;
– ubezpieczenie NNW i KL;
– przeprawa promowa Amsterdam – Newcastle, Dover – Calais (prom lub eurotunel);
– przejazd autokarem turystycznym (WC, klimatyzacja, barek, wideo);
– opieka pilota.

CENA WYCIECZKI NIE OBEJMUJE: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 60 GBP oraz obiadokolacji na promie – proszę zaopatrzyć się we własne wyżywienie na czas przeprawy promowej. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów i po muzeach. Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika lokalnego za dodatkową opłatą.