PIELGRZYMKA

ZADAR – SZIBENIK – MEDJUGORIE – DUBROVNIK – SPLIT – TROGIR – PLITVICE


PROGRAM RAMOWY

1 DZIEŃ
Wyjazd z umówionego miejsca o ustalonej porze, przejazd przez Czechy, Austrię do Chorwacji.

2 DZIEŃ
Przejazd do ZADARU, zwiedzanie m. in.: Katedry św. Anastazji, spacer po starówce z rotundą św. Donata i śladami rzymskiego forum. Kolejno przejazd do SZIBENIKA – zwiedzanie najpiękniejszej budowli Dalmacji Katedry św. Jakuba. Msza Święta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do MEDJUGORIE w programie pobytu przewidziano: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, Drogę Krzyżową – Góra Krizevac oraz Procesję różańcową na Górę Objawień w Podbrdo. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie, całodzienny pobyt w MEDJUGORIE lub dla chętnych wycieczka fakultatywna do MOSTARU. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do DUBROVNIKA, zwanego „Perłą Adriatyku”. Zwiedzanie: Klasztor Franciszkanów, Pałac Rektorów, Klasztor Dominikanów, Studnia Onufrio, Brama Pile, ulica Placa oraz baszty, twierdze i wieże zegarowe, mury obronne, którymi można obejść niemal całe miasto. Msza Święta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do SPLITU, zwiedzanie: Pałac Dioklecjana – jedna z najwspanialej zachowanych budowli rzymskich, Stare Miasto: Ratusz miejski z XVw. Katedra, malowniczy port. Kolejno przejazd do TROGIRU. Zwiedzanie pięknego średniowiecznego miasta: Rynek z Ratuszem, Katedra św.Wawrzyńca. Spacer malowniczymi, wąskimi uliczkami. Msza Święta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ
Po śniadaniu i Mszy Świętej przejazd w kierunku PLITVIC. Zwiedzanie słynnego Parku Narodowego, w którym podziwiać można 16 krasowych jezior połączonych ze sobą kaskadami i wodospadami. Spacer po wybranym odcinku, wśród malowniczych krajobrazów zieleni, jezior, wodospadów i strumieni. Przejazd w kierunku Polski.

8 DZIEŃ
Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

Cena zawiera:
– przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, dvd, wc;
– 5 noclegów w hotelach turystycznych lub pensjonatach;
– 5 śniadań, 5 obiadokolacji;
– ubezpieczenie NNW + KL;
– opiekę pilota.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłat za przewodników lokalnych.
UWAGA: Program jest ramowy i może ulec zmianie. Szczegóły programu ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zabytków i po muzeach.