Zagraniczne wycieczki szkolne

RAMOWY PROGRAM:

1 DZIEŃ
wyjazd z ustalonego miejsca w umówionych godzinach. Przejazd przez Niemcy, Holandię, Belgię.

2 DZIEŃ -przejazd do centrum LONDYNU, zwiedzanie : słynne Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, Katedra św. Pawła, Muzeum Londynu – przedstawiające dzieje miasta od czasów założenia aż do czasów współczesnych,
Tower of London – słynne byłe więzienie, obecnie miejsce w którym można zobaczyć m.in. brytyjskie insygnia królewskie. Przejazd do rodzin na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ – po śniadnaniu całodzienne zwiedzanie LONDYNU: London Eye, budynki Parlamentu ze słynną wieżą zegarową na której zawieszony jest symbol Londynu – dzwon Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Street, Budynki gwardii konnej, St. James’s Park, Buckingham Palace, The Mall. Trafalgar Square, National Gallery. Przejazd do rodzin na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do Dover – przeprawa promowa (lub eurotunelem) do Calais. Przejazd do PARYŻA. Przygodę ze stolicą Francji rozpoczniemy od spaceru po Polach Elizejskich – jedna z największych alei w mieście, Łuk Triumfalny – symbol potęgi Napoleona i armii francuskiej. Następnie Wieża Eiffla, Pola Marsowe i Hotel des Invalides, kościół Dom des Invalides, w którego krypcie znajduje się grób Napoleona Bonaparte. Plac de la Concorde z obeliskiem z różowego marmuru i ośmioma posągami kobiet symbolizującymi największe miasta Francji. Po zwiedzaniu obiadokolacja w restauracji typu fast-food i przejazd na nocleg do hotelu typu F1 w okolicach Paryża.

5 DZIEŃ – śniadanie, dalsze zwiedzanie Paryża: przejazd do dzielnicy Montmartre – Bazylika Sacre Coeur, Plac Pigalle, Moulin Rouge. Centrum Pompidou – budynek -wywrócony na lewą stronę”, Hotel de Ville – siedziba administracji miasta. Następnie zwiedzanie Luwru – zobaczymy tu takie dzieła jak: Wenus z Milo, Mona Lisę – Leonardo da Vinci czy Nike z Samotraki. Spacer po najstarszej części Paryża wyspie Ile de la Cite: Katedra Notre-Dame, Sainte Chapelle, Pont Neuf – najstarszy most Paryża, Palais de Justice, Conciergerie. Obiadokolacja w restauracji typu fast-food. Możliwość rejsu statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu na nocleg.

6 DZIEŃ – po śniadaniu przejazd do EuroDisneylandu. W bajkowej scenerii Parku Disneyland czekają atrakcje z różnorodnych krain. Z głównej ulicy pełnej sklepików można dotrzeć do następujących regionów: „Fantazji” – baśniowej krainy z zamkiem Śpiącej Królewny, „Pogranicza” – znanego z westernów Dzikiego Zachodu, „Przygody” – krainy poszukiwaczy skarbów i „Wynalazków” – świata technologii i przyszłości. Znaleźć się można w królestwie marzeń i najnowszej techniki, w domu lalek z całego świata i w krainie piratów. Na pewno spotkacie Myszkę Miki i Kaczora Donalda. Można podróżować w czasie i przestrzeni z bohaterami filmów Walta Disneya. Szczególnie polecamy skorzystanie z dużego wyboru karuzel i zapierających dech w piersiach kolejek górskich. Wieczorem wyjazd z Francji w stronę Polski.

7 DZIEŃ – powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Terminy i ceny do uzgodnienia z biurem.

Cena wycieczki obejmuje:

  • przejazd autokarem w wc, klimatyzacją;
  • 2 noclegi u rodzin brytyjskich; 2 noclegi w hotelu typu F1 we Francji;
  • 4 śniadania kontynentalne, 2 packed lunche, 2 obiadokolacje u rodzin, 2 obiadokolacja w restauracjach typu Flunch we Francji;
  • ubezpieczenie NNW i KL;
  • przeprawy promowe Calais – Dover – Calais lub Eurotunel;
  • opieka pilota.

UWAGA! Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przejazdów komunikacją miejską Każdy z uczestników zobowiązany jest obligatoryjnie przygotować: 45 GBP + 45 EURO (osoby do 16 lat) lub 55 GBP + 55 EURO (osoby pow. 16 lat) – kwota ta obejmuje przejazdy autokarem w centrum miasta, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdy środkami komunikacji miejskiej (metro).

Cena skalkulowana dla grupy: 45 os płatnych + 4 opiekunów.