Wycieczki dla zakładów pracy

1 dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Niemcy do Rostocku.

2 dzień
Przeprawa promowa do Gedser w Danii. Przejazd do Roskilde – starej stolicy Danii. Tam zwiedzamy m.in. Starówkę, Katedrę i Zatokę Wikingów. Przejazd do Helsingor, a w nim zamek szekspirowskiego Hamleta – Kronborg (Elsinor). Krótka przeprawa promowa do Szwecji. Przejazd do Goeteborga. Spacer po mieście: historyczne nabrzeże, skąd szwedzcy koloniści wyruszali w XVII w. do Ameryki, katedra Gustawa, ratusz, Nordstan – wielkie centrum handlowe, Opera. Nocleg.

3 dzień
Śniadanie, przejazd w kierunku granicy szwedzko- norweskiej w Svinesund. Zwiedzanie Tanumschede – ryty naskalne sprzed ponad 3 tysięcy lat. Przejazd do Lillehammer – stolicy sportów zimowych, gdzie zobaczymy m. in. skocznie olimpijskie, Storgata – główną aleję starówki i park Sondre. Przejazd na nocleg w pobliżu jeziora Mjosa.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd malowniczymi, górskimi drogami do Fagernes – centrum turystycznego okręgu Slidre. Przejazd nad jezioro i miejscowość Vang, gdzie dawniej stał słynny kościół znajdujący się obecnie w Karpaczu. Dalej przejazd wysoko w góry nad znajdujące się ponad 1100 m n.p.m. jezioro Tyin. Przejazd przez płaskowyż Tyin i zjazd do fiordu Laerdal malowniczymi serpentynami. Przystanek w stolicy połowów łososi Laerdal. Przeprawa promowa przez słynny Sognefiord. Przejazd w kierunku Kaupanger i Sogndal – dawnych głównych portów Wikingów. Następnym punktem programu będzie pobyt przy lodowcu Jostadalenbreen. Tam zobaczymy piękny jęzor lodowcowy i jezioro polodowcowe. Następnie przejedziemy przez Jotunheim – górską krainę bogów Wikingów. Przejazd na nocleg.

5 dzień
Śniadanie, przejazd na płaskowyż w pobliżu Śnieżnej Drogi (1100 npm). Zjazd malowniczymi serpentynami nad wspaniały fiord Geiranger. Z Geiranger wyjeżdżamy serpentynami Drogą Orłów. Następnie będziemy przejeżdżać słynną drogę Trollstigen (Drabina Troli). Po drodze postój przy malowniczym wodospadzie Trollstigfossen (320 npm). Przyjazd do niewielkiej miejscowości turystycznej Andalsnes, w pobliżu której zobaczymy wielką i majestatyczną górę Trolltind o najwyższej w Europie pionowej ścianie (1000 m). Nocleg.

6 dzień
Śniadanie, przejazd do Trondheim. Zwiedzanie dawnej stolicy Norwegii: katedra Nidaros – najważniejszej świątyni Norwegii, gdzie odbywają się koronacje kolejnych królów, Bryggen – XVIII w.drewniane magazyny, targ rybny Ravnkloa. Przejazd na nocleg wzdłuż wielkiego Trondheimsfjord.

7 dzień
Śniadanie, przejazd na południe przez Trondheim, przez tundrowy płaskowyż Dovrefjell i dolinę rzeki Otta nad jezioro Mjosa, największe w Norwegii. Przejazd do muzeum Maihaugen, słynnego norweskiego skansenu w Lillehammer. Przejazd na nocleg.

8 dzień
Śniadanie, przejazd do Hamar – pod słynna halę sportów olimpijskich w kształcie przewróconej łodzi Wikingów. Stąd udamy się do Oslo, gdzie zobaczymy m.in. Muzeum Okrętów Wikingów, słynny Park Rzeźb Gustawa Vigelanda, Domikrke, pałac rodziny królewskiej – Slottet, warownię portową Akerhus, Ratusz, główną aleję handlową Karl Johanes Gate. Przejazd na nocleg na terenie Szwecjii.

9 dzień
Śniadanie, przeprawa promowa do Danii. Następnie całodzienne zwiedzanie Kopenhagi. W stolicy Danii zobaczymy m.in. słynną Syrenkę, pałac rodziny królewskiej Amalienborg, katedrę, pałac Rosenborg, Glyptotekę – znana miejska galeria, Ratusz, port Nyhaven, Tivoli – park rozrywki (wejście możliwe w czasie wolnym), główną aleję handlową Storget. Przejazd w kierunku przeprawy promowej Gedser – Rostock. Nocny przejazd przez Niemcy w kierunku kraju.

10 dzień
Przyjazd w umówione miejsce w godzinach popołudniowych.

Terminy i ceny do uzgodnienia z biurem.

Cena wycieczki obejmuje:
– realizację programu wycieczki;
– 7 śniadań;
– 7 noclegów w hotelach turystycznych, schroniskach młodzieżowych lub campingach;
– ubezpieczenie NNW i KL,
– przeprawy promowe z Niemiec do Danii i z Danii do Szwecji oraz z powrotem,
– przejazd autokarem turystycznym (WC, klimatyzacja, barek, wideo)
– opieka pilota.

Cena wycieczki nie obejmuje:
– 7 obiadokolacji – istnieje możliwość wykupienia obiadokolacji za dodatkową opłatą.
– biletów wstępu do wymienionych obiektów i części przepraw promowych przez Fiordy.