PIELGRZYMKA

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ


PROGRAM RAMOWY:

1 DZIEŃ
zbiórka na lotnisku w Łodzi na trzy godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta. Przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ
śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego. Przejazd do Tabghi, miejsca cudu rozmnożenia ryb i chleba gdzie zwiedzamy Kościół Prymatu Św. Piotra. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, miasta Jezusa. Przejazd na górę Błogosławieństw, miejsce gdzie Jezus wygłosił Kazanie na Górze. Rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Yardenitu – symbolicznego miejsca chrztu Jezusa. Wjazd na górę Tabor i nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

3 DZIEŃ
po śniadaniu przejazd do Kany Galilejskiej, nawiedzenie kościoła Franciszkanów w miejscu pierwszego cudu Chrystusa. Wizyta w Nazarecie. W programie między innymi Kościół Zwiastowania, Kościół św. Józefa, Wzgórza Golan i północna część Tyberiady. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

4 DZIEŃ
po śniadaniu w hotelu wyjazd z Tyberiady, przejazd do Hajfy, wjazd na górę Karmel z Kościołem Stella Maris. Przejazd nadbrzeżną równiną do Cezarei, zwiedzanie wykopalisk starożytnego miasta z rzymskim teatrem i dalej do Jafy. Zwiedzanie kościoła św Piotra i krótkie zwiedzanie Tel Awiwu. Przejazd do Betlejem, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

5 DZIEŃ
po śniadaniu w hotelu, całodniowe zwiedzanie Betlejem. W programie między innymi – Bazylika Narodzenia, Grota Mleczna i Pole Pasterzy. Przejazd do Ein Karem i wizyta w Kościele Nawiedzenia. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

6 DZIEŃ
śniadanie w hotelu. Wizyta na Górze Oliwnej, skąd roztacza się wspaniała panorama Starego Miasta. Zwiedzanie Kościoła Wniebowstąpienia, kościoła Pater Noster, Dominus Flevit, Ogrodzu Oliwnego Getsemani. Przejazd na Górę Syjon i nawiedzenie kościoła Zaśnięcia, (gdzie według tradycji Matka Boska zapadła w wieczny sen) kościoła św. Piotra „in Gallicantu”, miejsca Ostatniej Wieczerzy. Po południu wycieczka po Jerozolimie – Ściana Płaczu i Muzeum Historii Holocaustu Yad Vashem. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7 DZIEŃ
po śniadaniu w hotelu, zwiedzanie Jerozolimy – Starego Miasta – Droga Krzyżowa „Via Dolorosa”, Bazylika Grobu Świętego. Przejazd do Jerycho, Qumran i nad Morze Martwe. Po południu powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

8 DZIEŃ
wczesne śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko, odprawa biletowo-paszportowa, wylot do Łodzi. Zakończenie imprezy.

Cena zawiera:
– bilet lotniczy Łódź – Tel Awiw – Łódź wraz z opłatami lotniskowymi;
– transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania;
– zakwaterowanie w pokojach dwu- i trzyosobowych w hotelach 3 gwiazdkowych – zgodnie z programem wycieczki;
– wyżywienie: 2 posiłki dziennie;
– realizację programu imprezy;
– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów;
– rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim;
– wjazd taksówką na Górę Tabor;
– opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania;
– ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, bagażu.

Cena nie zawiera
Wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programie, obligatoryjnych napiwków dla kierowców 2 USD/dzień, pilota lokalnego 3 USD/dzień (razem 35 USD/ Osoba) – płatne w Izraelu.
Uwagi
1. Program jest ramowy i może ulec zmianie. Szczegóły programu ustala pilot.