PIELGRZYMKA DO PORTUGALII


Program ramowy:

1 DZIEŃ
Wyjazd z umówionego miejsca, transfer na określone lotnisko. Przelot do Portugalii. Transfer do hotelu w okolicach Lizbony. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie, Msza Święta. Następnie przejazd do LIZBONY, zwiedzanie miasta: dzielnica Alfami – najstarsza arabska dzielnica Lizbony, Dolne i Górne Miasto m.in.: place Dom Pedro IV, da Figueira i Praca dos Restauradores. Następnie zwiedzanie dzielnicy Belem, gdzie znajduje się słynny Klasztor Hieronimitów – okazała charakterystyczna budowla będąca jednym z najsłynniejszych zabytków stolicy Portugalii, ponadto Wieża Belem i pomnik odkrywców. Przejazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie, następnie przejazd do wsi ALJUSTER, w której znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Możliwość uczestnictwa w drodze krzyżowej. Następnie przejazd do FATIMY. Nawiedzenie Kaplicy Objawień, Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej z grobami Łucji, Franciszka i Hiacynty, Bazyliki Trójcy Świętej. Msza Święta , następnie przejazd na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do PORTO, ważnego centrum handlowego już od czasów rzymskich. Wizyta w dzielnicy Villa Nova de Gaia, gdzie produkuje się słynne Porto. Następnie zwiedzanie Starego Miasta: XII-wieczny kościół I wieża kleryków. Spacer po średniowiecznej dzielnicy miasta Bairo do Baredo. Następnie przejazd w kierunku Hiszpanii. Przejazd do Santiago de Compostela – Sanktuarium św. Jakuba. Nawiedzenie Katedry w której znajdują się relikwie Apostoła, słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Msza Święta. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja I nocleg.

5 DZIEŃ
Po śniadaniu i Mszy Świętej przejazd do urokliwego hiszpańskiego miasteczka PONTEVEDRA, którego korzenie sięgają czasów rzymskich. Nawiedzenie klasztoru w którym przebywała Łucja, możliwość modlitwy w kaplicy, w której Łucja miała objawienia Najświętszej Marii Panny. Następnie przejazd do COIMBRY, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290r. Uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. W godzinach wieczornych przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ
Po śniadaniu i Mszy Świętej przejazd do SINTRY miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie centrum miasta m.in.: Pałac Narodowy, Pałac Królewski. Następnie przejazd na CABO DA ROCA, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty przylądek z latarnią morską na opadającej pionowo w wodę 140 metrowej skale, z którego roztacza się przepiękny widok na ocean. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

7 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd na lotnisko do Lisbony. Powrót do kraju. Zakończenie imprezy.

Cena zawiera:
– przelot tanimi liniami lotniczymi na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa;
– transfery autokarem na trasie wycieczki;
– 6 noclegów w hotelach ***pokoje 2,3-osobowe z łazienkami;
– 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
– ubezpieczenie Signal Iduna: KL 10.000 EUR + NW 7.000 PLN + Bagaż 800 PLN (nie obejmuje uszkodzenia lub zniszczenia opakowania typu kufry, walizy itp.). Integralną częścią ubezpieczenia są ogólne warunki ubezpieczenia Signal Iduna;
– opieka pilota.

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłat za przewodników lokalnych;
– napoi do obiadokolacji.

UWAGA:
Program jest ramowy i może ulec zmianie. Szczegóły programu ustala pilot w porozumieniu z kierownikiem grupy. Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów i po muzeach. B.T. Travel Art nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez tanie linie lotnicze.