PROGRAM RAMOWY:

Wyjazd z ustalonego miejsca we wczesnych godzinach rannych. Przyjazd do Żnina w godzinach południowych, przejazd do Biskupina niewątpliwie jedną z największych atrakcji regionu – kolejką wąskotorową. Dźwięk stukoczących kół, charakterystyczne dla pociągu kołysanie oraz możliwość podziwiania z okien typowych pałuckich krajobrazów pokrytych szachownicą pól sprawia, że kolejka jest najpopularniejszym środkiem lokomocji łączącym  Żnin, Wenecję, Biskupin i Gąsawę*.
Przyjazd do Biskupina – zwiedzanie najbardziej znanego rezerwatu archeologicznego w Europie Środkowej, w którym odbywać się będzie w tym czasie XIX Festyn Archeologiczny – -Archeologia zawód czy przygoda?”  Przejazd do pierwszej stolicy Polski – Gniezna.
Obiad, zwiedzanie miasta z przewodnikiem – Katedra gnieźnieńska, słynne drzwi gnieźnieńskie, Starówka. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.
 
Cena zawiera:
– przejazd autokarem z WC, klimatyzacją, barkiem, DVD; 
– opiekę pilota na trasie przejazdu, 
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
– obiad,
– ubezpieczenie NNW.
 
Cena skalkulowana jest dla 45 uczestników pełnopłatnych.
* Istnieje możliwość zorganizowania napadu na pociąg w stylu western. Całe widowisko ma miejsce przy ruinach zamku weneckiego w pobliżu Biskupina. Na nadjeżdżającą kolej wąskotorową, wypełnioną turystami, nagle z wielkim hukiem strzelb i okrzyków do wagonów wskakują uzbrojeni kowboje. Niespodziewanie z przeciwka, grupa zamaskowanych bandytów na koniach zatrzymuje w kaskaderskim stylu rozpędzoną maszynę. Zostają wyprowadzeni jeńcy pod ruiny zamku, gdzie odbywa się druga część zabawy. Pozostali uczestnicy wycieczki chcąc uwolnić zakładników muszą ich wykupić lub wykazać się zdolnościami strzeleckimi, jazdą konną,, rzutem lassem…