PIELGRZYMKA

 

NAJPIĘKNIEJSZE SANKTUARIA: FRANCJA – HISZPANIA – PORTUGALIA

PROGRAM RAMOWY:
1 DZIEŃ – zbiórka we wczesnych godzinach rannych w wyznaczonym miejscu. Przejazd przez Polskę i Niemcy. Msza Święta na trasie. Obiadokolacja i nocleg na terenie Niemiec.

2 DZIEŃ – śniadanie, dalszy przejazd przez Niemcy. Przyjazd do ARS we Francji, miejscowości w której proboszczem był Św. Jan Maria Vianney – patron księży proboszczów – Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do LYONU – zwiedzanie. Przejazd w kierunku Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ – śniadanie, następnie nawiedzimy Sanktuarium MB w LOURDES. Udamy się pod Grotę Objawień Massabielle ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody. Msza Święta, czas na indywidalną modlitwę i kontemplację. Wieczorem uczestnictwo w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. Przejazd do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ – śniadanie, następnie przejazd przez terytorium Hiszpanii, krótkie zwiedzanie BURGOS – starej siedziby Królów Kastylijskich, gdzie znajduje się imponująca gotycka Katedra. Msza Święta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do SANTIAGO de COMPOSTELA, jednego z najważniejszych Sanktuariów Europy, gdzie znajduje się grób św. Jakuba. Zobaczymy średniowieczne Stare Miasto oraz Katedrę, do której od wiekow pielgrzymowali wierni ze wszystkich zakątków Europy. Msza Święta. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ – śniadanie, następnie wczesnym rankiem przekroczymy granicę portugalską i udamy się do FATIMY. Po zakwaterowaniu w hotelu przejad do Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej. Msza Święta. Zobaczymy m.in.: ołtarz przedstawiający scenę objawienia się Matki Boskiej trójce pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie oraz ich miejsca spoczynku. Czas na indywidualną modlitwę i refleksję. Wieczorem będziemy uczestniczyć w pięknym nabożeństwie różańcowym w Kaplicy Objawień. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ – śniadanie , Msza Święta, następnie przejazd do stolicy Portugalii – LIZBONY. Zwiedzanie m.in.: słynna wieża Belem, klasztor Hieronimów, panorama z Zamku św. Jerzego. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

9 DZIEŃ – śniadanie, przejazd do BATALHI. Zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitoria, pochodzącego z XIV w. i wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Następnie przejazd do miejscowości NAZARE – odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Msza Święta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

10 DZIEŃ – po śniadaniu przejazd do MADRYTU, stolicy Hiszpanii od XVI w. Msza Święta. Spacer po centrum miasta: Plaza Mayor, Katedra, Pałac Królewski. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

11 DZIEŃ – wcześnie rano po śniadaniu wyruszamy w kierunku Katalonii na wzgórze MONSERRAT, do miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenta. Msza Święta. Wieczorem przejazd do hotelu na Costa Brava. Obiadokolacja i nocleg.

12 DZIEŃ – po śniadaniu przejazd do BARCELONY. Zwiedzanie stolicy Katalonii, w której tworzył swe niepowtarzalne dzieła słynny Gaudi. Zwiedzanie: Park Guell, Sagrada Famillia, jedna z najpiękniejszych ulic świata – Las Ramblas. Następnie przejazd do Dzielnicy Gotyckiej ponad którą góruje Katedra św. Eulalii. Msza Święta. Przejazd do hotelu na Costa Brava. Obiadokolacja i nocleg.

13 DZIEŃ – po śniadaniu wyjazd z Costa Brava w kierunku Francji. W godzinach wieczornych przyjazd do LA SALETTE. Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

14 DZIEŃ – po śniadaniu nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego w La Salette. Msza Święta. Następnie przejazd w kierunku Polski. Obiadokolacja i nocleg na terenie Niemiec.

15 DZIEŃ – śniadanie, po Mszy Świętej dalsza podróż w kierunku Polski. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem z video, barkiem, klimatyzacja i wc;
– 14 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2, 3, 4 osobowe);
– wyżywienie 2 x dziennie: 14 śniadań, 14 obiadokolacji;
– opieka pilota;
– ubezpieczenie Signal Iduna NNW, KL, Bagaż;