PIELGRZYMKA


PROGRAM RAMOWY

1 DZIEŃ
Wyjazd z umówionego miejsca o ustalonej porze, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 DZIEŃ
Przyjazd do Włoch. Przepłynięcie tramwajem wodnym do WENECJI. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, słynny Most Westchnień, Wieża Zegarowa, Dzwonnica św. Marka, Pałac Dożów. Nawiedzenie Bazyliki św. Marka. Msza Święta. Spacer dzielnicą Rialto wzdłuż słynnego Canale Grande. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do RZYMU zwiedzanie miasta: Koloseum – najsłynniejszy amfiteatr świata, antyczne Forum Romanum, Kapitol – miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, Piazza San Giovanni in Laterano, Bazylika św. Jana na Lateranie, Schody Święte. Msza Święta. Przejazd do hotelu turystycznego w okolicach Rzymu na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do RZYMU całodzienne zwiedzanie wiecznego miasta: Plac Wenecki, Panteon – jedyny antyczny budynek stojący po dziś dzień w całości, Plac i Schody Hiszpańskie. Przejście do najsłynniejszej fontanny świata – Fontanny Di Trevi i Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego. Bazylika Santa Maria Maggiore z relikwiami żłóbka, Bazylika św. Pawła za Murami. Msza Święta. Przejazd do hotelu turystycznego w okolicach Rzymu na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU zwiedzanie: Bazylika św.Piotra, w której będziemy podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich, baldachim z brązu wykonany przez Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła – „najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”. Następnie zejdziemy do krypt watykańskich, aby nawiedzić grób Papieża Jana Pawła II. Następnie dalsze zwiedzanie Rzymu: spacer do niesamowitego Castel Sant’ Angelo, piękny widok z Ponte Sant’Angelo. Powrót do autokaru w godzinach wieczornych. Przejazd w kierunku Polski, przez Austrię i Czechy.

6 DZIEŃ
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Cena zawiera:
– przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, dvd, wc;
– 3 noclegi w hotelach**/***;
– 3 śniadania, 3 obiadokolacje;
– ubezpieczenie NNW + KL + bagaż;
– opiekę pilota.

Cena nie zawiera: napoi do obiadokolacji; biletów wstępu do zwiedzanych obiektów; opłat za przewodników lokalnych; wjazdów do miast; biletów za przejazd komunikacja miejską; opłat za słuchawki.

UWAGA: program jest ramowy i może ulec zmianie. Szczegóły programu ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zabytków i po muzeach.