Zagraniczne wycieczki szkolne

 

PROGRAM RAMOWY:
1 DZIEŃ
Wyjazd z ustalonego miejsca w godzinach popołudniowych. Przejazd nocny do Paryża.

2 DZIEŃ
Przyjazd do PARYŻA. Przygodę ze stolicą Francji rozpoczniemy od spaceru po Polach Elizejskich – jedna z największych alei w mieście, Łuk Triumfalny – symbol potęgi Napoleona i armii francuskiej. Następnie Wieża Eiffla, Pola Marsowe i Hotel des Invalides, kościół Dom des Invalides, w którego krypcie znajduje się grób Napoleona Bonaparte. Plac de la Concorde z obeliskiem z różowego marmuru i ośmioma posągami kobiet symbolizującymi największe miasta Francji. Po zwiedzaniu obiadokolacja w restauracji typu fast-food i przejazd na nocleg do hotelu typu F1 w okolicach Paryża.

3 DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Paryża: przejazd do dzielnicy Montmartre – Bazylika Sacre Coeur, Plac Pigalle, Moulin Rouge. Centrum Pompidou – budynek -wywrócony na lewą stronę”, Hotel de Ville – siedziba administracji miasta. Następnie zwiedzanie Luwru – zobaczymy tu takie dzieła jak: Wenus z Milo, Mona Lisę – Leonardo da Vinci czy Nike z Samotraki. Spacer po najstarszej części Paryża wyspie Ile de la Cite: Katedra Notre-Dame, Sainte Chapelle, Pont Neuf – najstarszy most Paryża, Palais de Justice, Conciergerie. Obiadokolacja w restauracji typu fast-food. Możliwość rejsu statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu na nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd w Dolinę Loary. Zwiedzanie zamków: Chambord – największy i najbardziej imponujący zamek nad Loarą, najprawdopodobniej zaprojektowany przez samego Leonarda da Vinci; Chaumont; Amboise – jedna z najświetniejszych rezydencji w kraju (możliwość zobaczenia jednego zamku wewnątrz). Dworek Leonarda da Vinci. Obiadokolacja w restauracji typu fast-food . Powrót do hotelu. Nocleg.

5 DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do EuroDisneylandu. W bajkowej scenerii Parku Disneyland czekają atrakcje z różnorodnych krain. Z głównej ulicy pełnej sklepików można dotrzeć do następujących regionów: „Fantazji” – baśniowej krainy z zamkiem Śpiącej Królewny, „Pogranicza” – znanego z westernów Dzikiego Zachodu, „Przygody” – krainy poszukiwaczy skarbów i „Wynalazków” – świata technologii i przyszłości. Znależć się można w królestwie marzeń i najnowszej techniki, w domu lalek z całego świata i w krainie piratów. Na pewno spotkacie Myszkę Miki i Kaczora Donalda. Można podróżować w czasie i przestrzeni z bohaterami filmów Walta Disneya. Szczególnie polecamy skorzystanie z dużego wyboru karuzel i zapierających dech w piersiach kolejek górskich.
Wieczorem wyjazd z Francji w stronę Polski.

6 DZIEŃ
Przejazd do Polski. Powrót w godzinach popołudniowych.

 

Terminy i ceny do uzgodnienia z biurem.

 

Cena zawiera:
– przejazd autokarem zachodnim z klimatyzacją, WC i barkiem,
– 3 noclegi w hotelach turystycznych typu Formule 1;
– wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje (śniadania kontynentalne, obiadokolacje typu, McDonald’s, Pizza Hut, Flunch)
– opieka pilota,
– ubezpieczenie Signal Iduna: KL, NNW i bagaż,

 

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około 50 Euro + wstęp do EuroDisneylandu ok 30 Euro dla dzieci do lat 12, dorośli ok 40 Euro.

UWAGA! Cena przygotowana dla grupy 45 osób płatnych + 3/4 opiekunów.
Pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów, kolejność zwiedzania może ulec zmianie, szczegółowy program ustalany jest przez pilota.