Zagraniczne wycieczki szkolne

 

PROGRAM RAMOWY
1 dzień
Wyjazd w godzinach wieczornych, przejazd przez Czechy do Niemiec.

2 dzień
Przyjazd do Monachium. Zwiedzanie miasta m.in.: Rezydencja Książąt Bawarskich, Pałac Wittelsbachów, Ratusz, Marienplatz, gotycki Kościół Najświętszej Marii Panny oraz Olimpiapark, gdzie w 1972 roku odbywały się Igrzyska Olimpijskie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

3 dzień
Śniadanie. Przejazd do najsłynniejszego, zamku Ludwika II BawarskiegoNeuschwanstein – symbol zamków bawarskich, często kojarzony z logo wytwórni filmowej Walta Disney’a. Spacer po okolicy, Marienbrucke – most łączący dwa brzegi wąwozu Poellat, położony dokładnie naprzeciw zamku nad kilkudziesięciometrową przepaścią z wodospadem na dnie. Po zwiedzaniu zamku przejazd do średniowiecznej rezydencji rodowej Ludwika II Hohen- schwangau. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie. Przejazd do Linderhof – najpiękniejszego choć niewielkiego zamku Ludwika Bawarskiego – zwiedzanie. Następnie przejazd w kierunku najwyższego szczytu Alp niemieckich – Zugspitze. Możliwość wjazdu na szczyt kolejką zębatą. Następnie spacer po słynnej, olimpijskiej miejscowości Garmisch- Partenkirchen. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

5 dzień
Śniadanie. Przejazd nad słynne Jezioro Bodeńskie. Zwiedzanie malowniczego miasteczka Lindau. Rejs statkiem po jeziorze Bodeńskim. Przejazd do Norymbergii, zwiedzanie miasta m.in.: starówka , gdzie znajduje się słynna 19 metrowa fontanna Schoner Brunnen, Kościół Mariacki, Kościół Św. Sebalda. Wyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

6 dzień

Przyjazd godzinach porannych.

 

Terminy i ceny do uzgodnienia z biurem.

 

Cena obejmuje:
– realizację programu wycieczki;
– 3 noclegi w schroniskach młodzieżowych lub hostelach;
– 3 śniadania kontynentalne, 3 obiadokolacje w restauracjach typu fast-food lub schroniskach młodzieżowych;
– przejazd autokarem z klimatyzacją, toaletą, dvd i barkiem;
– ubezpieczenie NNW i KL;
– opiekę pilota.

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

UWAGA: program jest ramowy i może ulec zmianie, szczegóły programu ustala pilota w porozumieniu z kierownikiem grupy. Pilot nie oprowadza po muzeach i wnętrzach obiektów. Istnieje możliwość wynajęcia przewodników lokalnych za dodatkową opłatą.