PIELGRZYMKA

PIELGRZYMKA DO WŁOCH – SZLAKIEM SALEZJAŃSKIM

PROGRAM RAMOWY

1 DZIEŃ
Wyjazd z umówionego miejsca o ustalonej porze, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 DZIEŃ
Przyjazd do Włoch. Przepłynięcie tramwajem wodnym do WENECJI. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, słynny Most Westchnień, Wieża Zegarowa, Dzwonnica św. Marka, Pałac Dożów. Nawiedzenie Bazyliki św. Marka. Msza Święta. Spacer dzielnicą Rialto wzdłuż słynnego Canale Grande. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do MEDIOLANU, stolicy Lombardii. Zwiedzanie: Katedra z grobem św. Karola Boromeusza , Opera La Scala (z zewnątrz). Przejazd do TURYNU, jednego z najważniejszych miast regionu, niezwykle ważnego na szlaku pielgrzymkowym, znanego także jako miejsce przechowywania Całunu. Nawiedzenie Katedry św. Jana Chrzciciela, w której znajduje się Kaplica Świętego Całunu. Zwiedzanie: Plac Karola, Bazylika Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, w której znajdują się relikwie św. Jana Bosko oraz jego ucznia – św. Dominika Savio. Msza Święta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja I nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do miejsc związanych z życiem św. Jana Bosko I Dominika Savio. Wizyta w miejscu urodzenia św. Jana Bosko – CASTELNUOVO oraz MONDONIO, w którym przebywał i zmarł św. Dominik Savio. Msza Święta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

5 DZIEŃ
Przejazd do PADWY zwiedzanie miasta świętego Antoniego. Nawiedzenie Bazyliki oraz grobu św. Antoniego. Msza Święta. Następnie zwiedzanie centrum Padwy m.in.: Ratusz, Uniwersytet. Przejazd w kierunku kraju.

6 DZIEŃ
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Cena zawiera:
– przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, dvd, wc;
– 3 noclegi w hotelach**/***;
– 3 śniadania, 3 obiadokolacje;
– ubezpieczenie NNW + KL + bagaż;
– opiekę pilota.

Cena nie zawiera: napoi do obiadokolacji; biletów wstępu do zwiedzanych obiektów; opłat za przewodników lokalnych; wjazdów do miast; biletów za przejazd komunikacja miejską; opłat za słuchawki.

UWAGA: program jest ramowy i może ulec zmianie. Szczegóły programu ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zabytków i po muzeach.