PIELGRZYMKA

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO RZYMU

1 DZIEŃ
Wyjazd z umówionego miejsca o ustalonej porze, przejazd na lotnisko. Przelot do Włoch. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. W przypadku rannego lotu możliwość zwiedzania: wiecznego miasta: Plac Wenecki, Panteon – jedyny antyczny budynek stojący po dziś dzień w całości, Plac i Schody Hiszpańskie. Przejście do najsłynniejszej fontanny świata – Fontanny Di Trevi i Piazza Navona z fontanną „Czterech Rzek” Berniniego. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie RZYMU: Koloseum – najsłynniejszy amfiteatr świata, antyczne Forum Romanum, Kapitol – miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, Piazza San Giovanni in Laterano, Bazylika św. Jana na Lateranie, Schody Święte. Msza Święta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU zwiedzanie: Bazylika św.Piotra, w której będziemy podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki okresu odrodzenia i baroku. Wśród nich, baldachim z brązu wykonany przez Berniniego i słynną Pietę Michała Anioła – „najpiękniejszą rzeźbę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”. Następnie zejdziemy do krypt watykańskich, aby nawiedzić grób Papieża Jana Pawła II. Następnie dalsze zwiedzanie Rzymu: spacer do niesamowitego Castel Sant’ Angelo, piękny widok z Ponte Sant’Angelo. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie. W przypadku wieczornego lotu dalsze zwiedzanie Rzymu Bazylika Santa Maria Maggiore z relikwiami żłóbka, Bazylika św. Pawła za Murami. Msza Święta. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Przejazd autokarem do ustalonego miejsca. Zakończenie imprezy

Cena zawiera:
– transfer autokarem na lotnisko i z powrotem;
– przelot samolotem do Rzymu i z powrotem;
– 3 noclegi w hotelach**/***;
– 3 śniadania, 3 obiadokolacje;
– ubezpieczenie NNW + KL + bagaż;
– opiekę pilota.

Cena nie zawiera: napoi do obiadokolacji; biletów wstępu do zwiedzanych obiektów; opłat za przewodników lokalnych; biletów za przejazd komunikacja miejską; opłat za słuchawki.

UWAGA: program jest ramowy i może ulec zmianie. Szczegóły programu ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zabytków i po muzeach.