PIELGRZYMKA


PROGRAM RAMOWY

1 DZIEŃ
Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach rannych. Przejazd w kierunku Austrii. Przyjazd do WIEDNIA w godzinach popołudniowych. Zwiedzanie miasta: m.in: Ring, gdzie zobaczymy budynki: Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Zamkowego, kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. Spacer dziedzińcami Hofburga – dawnej zimowej rezydencji cesarskiej. Następnie spacer pięknymi ulicami Starego Miasta – Kartnerstrasse, Graben oraz Kohlmarkt, przejście do gotyckiej Katedry św. Szczepana. Msza Święta. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd na wzgórze Kahlenberg, znane jako miejsce początku szarży husarii Sobieskiego podczas odsieczy wiedeńskiej. Ze wzgórza roztacza się piękna panorama na całą stolicę Austrii. Nawiedzenie kościółka z pamiątkami po królu Janie III Sobieskim. Przejazd do Heiligenkreuz, opactwa cystersów z XIIw., w którym przechowywane są relikwie Krzyża Świętego. Msza Święta. Przejazd w kierunku Mariazell. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do MARIAZELL, narodowego Sanktuarium Austrii, położonego w pięknej alpejskiej scenerii, gdzie czczona jest cudami słynąca figurka Matki Bożej. Msza Święta. Następnie przejazd w kierunku Pragi. Zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie, przejazd do PRAGI, której Biskupem był w X w. św. Wojciech. Zwiedzanie m.in.: Hradczany, Katedra św. Wita z relikwiami św. Wojciecha, Praska Loreta, Zamek królewski, Złota Uliczka. Spacer po najsłynniejszym i najpiękniejszym moście Pragi. Dalsze zwiedzanie Pragi: Stare Miasto: staromiejski Ratusz z pięknym Zegarem astronomicznym. Przejazd w drogę powrotna. Msza Święta. Powrót do Polski w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:
– przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, dvd, wc;
– 3 noclegi w hotelach turystycznych lub pensjonatach;
– 3 śniadania, 3 obiadokolacje;
– ubezpieczenie NNW + KL;
– opiekę pilota.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłat za przewodników lokalnych.

UWAGA: Program jest ramowy i może ulec zmianie. Szczegóły programu ustala pilot. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zabytków i po muzeach.